Yaralı Binbaşı Yavuz Sonat Güzel hastanede şehit oldu

Tunceli’de PKK ile girilen çatışmada ağır yaralanan ve Elazığ Asker Hastanesi’nde tedavisi süren Binbaşı Yavuz Sonat Güzel tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Tunceli’nin Demirkapı ve merkeze bağlı Çiçekli köyleri arasında bulunan Yapraklı Mezrası’nda PKK ile girilen çatışmada ağır yaralandıktan sonra, helikopterle Elazığ Asker Hastanesi’ne, buradan da ambulansla Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan Binbaşı Yavuz Sonat Güzel, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Çatışmanın yaşandığı bölgede özel timler ve Skorsky helikopterler desteğinde operasyonlar devam ediyor.

Olayla ilgili Türk Silahlı Kuvvetleri internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

“26 Eylül 2015 saat 15:50’de, Tunceli ili Demirkapı Köyü mevkiinde Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerin bulunduğu duyumu üzerine, bölgeye Jandarma Özel Harekât Timlerince gerçekleştirilen operasyonda, teröristlerin açtığı ilk ateş esnasında Kahraman Silah Arkadaşımız Jandarma Binbaşı Yavuz Sonat GÜZEL ağır şekilde yaralanmıştır.

Yaralı silah arkadaşımız Jandarma Binbaşı Yavuz Sonat GÜZEL derhal helikopter ile hastaneye tahliye edilmiş; ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Bölgede Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerin etkisiz hale getirilmesine yönelik operasyonlara devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden Kahraman Şehidimize Allah’tan rahmet; değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

 

Yorumlar