Tatlıses adaylıktan neden çekildiğini açıkladı

”Silahların gölgesinde siyaset yapamayacağım için çekiliyorum”

AKP’den aday gösterilmeyince Şanlıurfa Bağımsız milletvekili adayı olan ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses, ani bir kararla adaylıktan çekildiğini açıklamıştı. Bugün sosyal medya hesabından adaylıktan neden çekildiğini açıklayan Tatlıses, ”silahların gölgesinde siyaset yapamayacağımı anladığım için çekildim” dedi.

Daha önce AK Parti’den adaylık başvurusunda bulunan Tatlıses, daha sonra Şanlıurfa’dan bağımsız aday olacağını açıklamıştı. Ünlü türkücünün bu kararı, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk Çelik ile telefonda görüştükten sonra aldığı öğrenildi.

İbrahim Tatlıses’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

”ADAYLIKTAN NEDEN ÇEKİLDİM?

Silahların gölgesinde siyaset yapamayacağımı anladığım için çekıildim.
Şanlıurfa’mda bir tek siyasi kanatlarda sevenim yok, çoluk-çocuk, bacı, kardeş sevenlerim de var. Olur ya herhangi bir kalabalık ortamda bu insanlar zarar görmesin diye çekildim, onların herhangi birinin tırnağına zarar gelse kendimi affetmeyeceğim için çekildim.
Biliyorum ki; Şanlıurfa sevdalısı ve İbrahim Tatlıses sevdalısı çok insan var, onları üzmemek için çekildim.
Herkesin gönlünde bir aslan yatar; o gönüllerdeki aslanlara saygımdan çekildim.
Ayrıca Şanlıurfa Belediye Başkanı’na yapılan saldırıyı kınadığım için çekildim.
Özetle; Şanlıurfa’mı ve ülkemi çok sevdiğim için çekildim.
Bu kısa adaylık sürecimde memleketimde seçim büroları açan, pankartlar asarak benimle yollara çıkan, bana güvenen herkese çok teşekkür ederim.
Son olarak bilmenizi isterim ki; adaylıktan çekilme kararımda hiçbir siyasi ismin ve partinin baskısı veya ricası yoktur.
1 Kasım seçimlerinin şimdiden vatanıma ve milletime hayırlı olmasını diliyorum.

Saygılarımla
İbrahim TATLISES”

Yorumlar