Şike davasından tüm sanıklar beraat etti

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın da sanık olarak yargılandığı şike davasında tüm sanıklara beraat çıktı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen yenilenen şike davasının son duruşmasında yargılanan tüm sanıklara beraat çıktı. Savcı Abdullah Mirza Coşkun’un bir önceki duruşmada yaptığı beraat talebinin ardından, görülen son duruşmada, sanıklar, ”suç örgütü kurmak” ve ”şike” suçlarından beraat etti.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da aralarında olduğu 36 sanığın yargılandığı ”futbolda şike” davasında tüm sanıklara beraat çıktı. Mahkeme heyeti, Aziz Yıldırım’a daha önce verilen cezaları da iptal ederek, suçların sanık tarafından işlendiğinin sabit olmadığı gerekçesiyle beraatine karar verdi.

Mahheme heyeti, özel hayatı kapsayan DVD ve bandların da iptaline karar verdi. Buna göre tüm materyallerin de imhasına karar verildi. ”Futbolda şike” olarak bilinen davada, aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticileri İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Beşiktaş eski teknik direktörü Tayfur Havutçu, Beşiktaş Kulübü eski yöneticisi Serdar Adalı, teknik direktör Bülent Uygun, Giresunspor Kulübü eski Başkanı Olgun Peker’in de bulunduğu tüm sanıklar beraat etti.

Yorumlar