Mina’daki facianın sorumlusu O mu?

Kabe’de 753 kişinin hayatına mal olan korkunç facianın sebebi, 400 kişilik koruma ve hizmetkar ordusuyla şeytan taşlamaya gelen prens Muhammed Bin Salman olabilir!

Mina’da meydana gelen ve tüm İslam dünyasını derinden sarsan izdiham faciasının arkasındaki sebepler araştırılırken farklı bir iddia da Lübnan’dan yayın yapan El Diyar gazetesinden geldi. Gazete, izdihama sebep olan şeyin, kral Salman’ın oğlu Prens Muhammed bin Salman’ın, korumalarıyla gelip şeytan taşlamak istemesi olduğunu ifade etti. Habere göre toplamda 200 asker, 150 polis koruması bulunan prens Salman, konvoyuyla kalabalığın ortasına girince sıkışıklık yaşandı. Güvenlik ekiplerinin prensin yolunu açabilmek için bazı yolları kullanıma kapattığı belirtildi.

Koruma ve hizmetkar ordusuyla alana gelen prens için kapatılan yollar ve yönlendirilen kitle nedeniyle izdihamın felaketinin fitilinin ateşlendiği belirtiliyor.

Prens Muhammed Bin Salman’ın güvenliği için, hacıların hareket planı da değiştirildi. Gazetenin haberine göre, izdihamın yaşanmasıyla prens ve konvoyu bölgeyi terk ettiler. Suudi medyasının konunun üstünü örtmeye çalıştığı ifade ediliyor.

suudiprensi

Yorumlar