Katliamın tanığı: IŞİD’liler gibi giyinmişti. Sarıklı ve cübbeliydi

Ankara’da gerçekleştirilen gözüdönmüş canlı bomba saldırısında orada bulunan tanıklar, polisin patlama sonrasında yaralılara yardım etmek isteyen insanlara gaz sıkmasına tepki gösterdi.

Habertürk’e konuşan katliamın tanıklarından Abdülselam Altın, canlı bombalardan birini gördüğünü ve hemen arkasında yürüdüğünü anlattı. Görünümünden IŞİD’li olduğunu tahmin ettiği sakallı ve sarıklı birinin sırtında çanta ve elinde tekerlekli pazar arabasıyla alana girdiğini söyleyen tanık, katliamda yakın arkadaşlarını kaybettiğini ve kardeşinin de bacağının koptuğunu ekledi.

Katliamda yakın arkadaşlarını kaybeden ve kardeşinin de bir bacağı kopan Abdülselam Altın, alanda hiçbir polis korumasının bulunmadığını, sadece uzak bir mesafede trafik polislerinin durduğunu söyleyerek şöyle devam etti: ”Simsiyah giymişti ve sakallıydı. Bir tek trafik polisi vardı o da onların yanından geçerek geldi. Alana geçmeye çalışırken ben ‘durun beyefendi’ dedim. Bunun üzerine ‘acilen gara yetişmem lazım’ diyerek acele adımlarla devam etti. Acil olduğunu düşündüğüm için, kendisini takip ederek yolu açtım. Biri bırakın geçsin deyince ben de mesafeyi biraz açtım. O andan sonrasını hatırlamıyorum, bombayı patlatmış.”

Patlamadan hemen sonra polisin yaralılara yardım etmek isteyenlere gaz sıkmasının ölü sayısını arttırdığını söyleyen Altın, patlamanın ardından ambulansın da uzun süre gelmemesine tepki gösterdi.

Yorumlar