70 yaşındaki adam kapısının önünde vurularak öldürüldü

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı Nusaybin’de, Ahmet Sönmez (70) isimli bir vatandaş evinin kapısında vurulduktan sonra yaşamını yitirdi.

Nusaybin’in Fırat Mahallesi’nde dün gece başlayan çatışmaların ardından 70 yaşındaki Ahmet Sönmez isimli vatandaş, evinin önünde vurularak hayatını kaybetti.

Bölgede çatışmalar şiddetlenirken, bölge halkı sivil kayıpların artmasından endişe ediyor. Çatışmaların yoğun olarak devam ettiği ilçede elektrikler kesik, basın mensupları dahil giriş çıkışlara kesinlikle izin verilmiyor. Sürekli patlama ve silah sesleri duyulurken, ilçe sakinleri pencerelerden bile bakamıyor.

Dün özellikle Fırat, Yeni Turan ve 8 Mart mahallelerinde yaşanan çatışmalarda yaralı sivillerin de olduğu bigisi aktarıldı. Gece evinin kapısında vurularak öldürülen 70 yaşındaki Ahmet Ölmez’in cenazesi’nin bu sabah Nusaybin Devlet Hastanesi Morguna kaldırıldığı öğrenildi. Yaşamını yitiren Ölmez’in bedeninde çok sayıda kurşun izi olduğu belirtiliyor. İlçede operasyonlar devam ediyor.

Öde yandan Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde de devam eden sokağa çıkma yasağının devam ederken sokaklarda tanklar, binaların tepelerinde de keskin nişancılar konumlanmış durumda. İlçede çatışmalar devam ederken giriş çıkışlara izin verilmiyor. Bölgeye Batman ve Diyarbakır’dan gelen DBP’lilerin de girişlerinin engellendiği öğrenildi. ANF’ye konuşan Silvan Belediyesi Eş Başkan Vekili Zuhal Tekiner, Kaymakam ile yaptıkları görüşmeden ”temizlik operasyonu başlattık” yanıtı aldıklarını söyledi. Tekiner, ilçedeki ölü ve yaralı sayısı hakkında da ”bizim tespit ettiğimiz 2 kişinin hayatını kaybettiği. Ancak 4 kişinin yaşamını yitirdiği söyleniyor. Yaralıların 20’yi aştığı haberi geldi” diye konuştu.

silvan-nusaybin

Yorumlar