Gülen Cemaati: Darbe girişimi ‘tuhaf ve ilginç!’

Cemaate yakınlığıyla bilinen Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın internet sitesinden yapılan açıklamada darbe girişiminin karşısında oldukları ifade edildi. Ayrıca gerçekleşen darbe girişiminin ‘tuhaf ve ilginç’ bulunduğu ifade edildi.

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı tarafından yayımlanan açıklama şu şekilde:

“Demokrasiye yapılacak her türlü darbenin karşısındayız. Bir süreden beridir askıya alınmış demokrasimiz ne yazık ki bir kere daha derin bir yara almıştır. Demokrasilerde hükümetler seçimle gelir, seçimle giderler. Aksi asla düşünülemez.

Oldukça ‘tuhaf ve ilginç’ bulduğumuz bu darbe girişimi ne yazık ki üç yıldan beri yaşanan cadı avına yeni bir boyut getirmek isteyenler için bulunmaz bir fırsat verecektir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Hükümet yetkililerin bu darbe girişiminin daha ilk dakikalarından itibaren her zaman olduğu gibi Hizmet Hareketi’ni suçlaması bu endişemizi doğrular niteliktedir.

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı olarak bu darbe girişimini net bir şekilde kınıyor, demokrasiye kast edecek her türlü girişimlere karşı olduğumuzu bir kez daha deklare ediyoruz”

Yorumlar